Site Rengi


King Mobil Sohbet Sistemleri Hizmetinde Yeni Müşterilerimize Kampanya
King Mobil Sohbet Sisteminde Kampanya 15.05.2021 Tarihine Kadar Geçerli Kurulum 240 ₺ Sonraki Aylar 180 ₺ Fırsatı Kaçırmayın
KİNG MOBİLE SOHBET DEMO SİTE

radyo hosting

Radyo hosting paketleri sayesinde internet üzerinden radyo yayını yapabilirsiniz. Radyo hosting, web hosting gibi bir fiziksel sunucu üzerinde barınır. İnternet üzerinden canlı yayın yapmanıza yardımcı programlar ile radyo yayını yapabilirsiniz.

Radyo hosting paketlerinde en önemli detaylar dinleyici limiti, trafik ve auto dj özelliğidir. Radyo hosting satın alırken bunlara dikkat etmeli ihtiyacınıza göre paket almalısınız. Dinleyici limiti anlık olarak radyonuzu kaç kişinin dinleyeceğini belirtir. Dinleyici limitini aşma durumunda diğer gelen kullanıcılar radyonuzu dinleyemeyecektir. Trafik oranı ise aylık kullanacağımız hat miktarını söyler. Burada dikkat etmemiz gereken nokta trafiğimizin kesinlikle bize yeterli olmasıdır. Yayın yaparken yapılacak yayın kalitesini trafiğimize göre iyi ayarlamalıyız. Genelde en çok kullanılan ses kalitesi 128KB’ dır. Bu oran trafiğimize göre 192 KB veya 64 KB gibi rakamlarla değiştirilebilir. Trafiğimizin dolması sonucu yayın kesilecektir. Böyle bir durumun yaşanmaması için trafik limitini kesinlikle öğrenmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.

Auto DJ özelliği ise radyo paketlerinin en büyük özelliğidir. Radyomuzun 7/24 yayın yapması için kesinlikle Auto DJ olması gerekmekte. Auto DJ özelliği bize verilen panel üzerinden aktif edilir. Bize verilen hosting paketine çalmasını istediğimiz şarkıları yükler, ardından bir playlist oluşturur ve bunu Auto DJ’ e veririz. Auto DJ ise bu şarkıları sırayla durmadan çalar. Bu sayede radyomuz sürekli yayın halinde olur ve hiçbir zaman kapanmaz.

Bizlerde yönetim paneli olarak neredeyse tüm dünyanın kullandığı radyo yayın paneli Centova Cast kullanıcı paneli kullanılmaktayız. Panelin gelişmiş özellikleri sayesinde çocuk oyuncağı gibi radyo yayını yapabiliriz.

Son olarak şunu belirtelim ki radyo hosting paketleri en başta söylediğimiz gibi ip üzerinden yayın yaptığı için sadece internet üzerinden dinlenmekte. Ulusal kanallar gibi uydu tarafından dinlenemez. Yayını ip üzerinden yaptığımız için web siteleri, cep telefonları, video oynatıcılar ve ip üzerinden mp3 oynatmayı destekleyen tüm cihazlar üzerinden dinleyebiliriz.

Sizlerde en uygun fiyata radyo hosting paketi sahip olmak için hemen Mobilpanelci web hosting firmamızı ziyaret edebilir tüm sorunlarınıza anında destek için 7/24 iletişim hattımızı kullanabilirsiniz.

cody mobil sohbet, king mobil sohbet, mobilpanelci, mobilpanelciler, mobil sohbet sistemleri, mobil sohbet hizmetleri, voice mobile chat, speaky mobile chat

19 Ocak 2021
67 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?